Pytomy piyknie

na tradycyjne góralskie jadło!

Strona główna

Piyknie witomy!

Bar na Klinie powstał w 1932 r., ale w rodzinie Kuchtów jest od 1938 roku. Szymon Kuchta kupił ten budynek od Jana Króla który był jego pierwszym właścicielem.

W roku 1963 na mocy uchwały ówczesnego Rządu, Bar na Klinie został przejęta przez Państwo i Państwowa Gminna Spółdzielnia w Bukowinie Tatrzańskiej prowadziła tu dalej restaurację.

Bar na Kinie w 1990 roku, odzyskany i odremontowany przez wnuka Kazimierza Kuchtę i jego żonę Janinę,  zmienił nazwę na „Karcma u Wróbla”, ale zachował swój niepowtarzalny charakter i tradycyjny regionalny styl.

Jesteśmy już czwartym pokoleniem prowadzącym działalność gastronomiczną przy najbardziej znanym rondzie na „Klinie” w Bukowinie Tatrzańskiej i jest to dla nas wielki zaszczyt móc kontynuować działo naszej Rodziny.

Karcma u Wróbla to 90 lat tradycyjnej góralskiej i bukowiańskiej kuchni, gdzie potrawy regionalne są przygotowywane według niezmiennych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Powiadają, że „placka po zbójnicku” tak przygotowanego i smacznego nie uda się zjeść w całej  Bukowinie Tatrzańskiej. W naszym menu nie brakuje takich potraw jak smalec ze skwarkami, ser regionalny, moskol, pstrąg i baranina, wraz z kwaśnicą z żebrem wędzonym, żurkiem i herbatą po góralsku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych Gości, proponujemy w naszym menu również potrawy modne, popularne, zdrowe i autorskie naszych Pracowników.

Szef Kuchni potrafi zaskoczyć nowoczesnymi daniami, które bazują na lokalnych produktach i spełniają wymagania Gości otwartych na nowe eksperymentalne smaki.

W 2021 roku Karcma u Wróbla rozpoczęła współpracę z Kompanią Piwowarską i jest najbardziej znanym punktem w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie lejemy z beczki jedyny oryginalny czeski Pilsner Urquell na trzy sposoby.

Piyknie witomy u nos syćkik gości i zycymy smacznego.

Karcma organizuje kameralne imprezy okolicznościowe do 50 osób typu: chrzciny, komunie, urodziny, imienin, rocznice itp.